Nächste Woche wird es in Snow Maestro keine Rennen geben. Die Weltmeisterschaft wurde durch die Aktionen des deutschen Koronavirus iROZHLAS ruiniert

Die Langlauf-Weltmeisterschaft findet nächste Woche nicht in Novosto statt. Die Organisatoren diskutieren die mögliche Organisation der Rennen Ende März. Die Sky Association informierte darüber.Brock

Auf Facebook teilen


Auf Twitter teilen

Auf LinkedIn teilen

Drucken


Kopieren Sie die URL-AdresseKurzadresse
SchließenDie Weltmeisterschaft von Nova Masto na in Mähren findet nicht in Echtzeit statt. Foto: Petr Lemberk / MAFRA | Quelle: Profil Stock Fotos

Obwohl die Gewerkschaft am Freitag vom Gesundheitsministerium ausgenommen wurde, da keiner der Teilnehmer fünf Tage lang isoliert werden musste, wurde die Art sofort durch Verschärfungsmaßnahmen gegen das Koronavirus in Deutschland ausgerottet.


VIDEO: Běžkyně na lyžích Beranová se řítila první do cíle, pak ji ruská soupeřka poslala na zem


Číst článek

Německo zařadilo Česko na seznam rizikových oblastí s výskytem nebezpečných mutací koronaviru. Podle aktuálního nařízení bude každý, kdo byl v této oblasti v posledních deseti dnech před vstupem do Německa, muset nastoupit do karantény na pět až deset dní. Účastníci MS v klasickém lyžování žádnou výjimku nedostali a podle organizátorů s největší pravděpodobností ani nedostanou.

Striktně se Německo nedávno zachovalo i k anglickým fotbalovým klubům, které musejí svá utkání evropských pohárů s německými soupeři odehrát na neutrální půdě. Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp kvůli německým opatřením nesměl na matčin pohřeb.

Po závodech na Vysočině by tak lyžaři museli před mistrovstvím světa klasiků v Oberstdorfu, které se bude konat od 25. února do 7. března, v Německu do karantény. Na šampionátu by nemohli startovat vůbec nebo až později.

„Po jednání s Mezinárodní lyžařskou federací FIS jsme tedy rozhodli, že se Světový pohár příští víkend v Novém Městě na Moravě neuskuteční,“ uvedl ředitel běžeckých disciplín Svazu lyžařů ČR Lukáš Sacher v tiskové zprávě.

Závody v Novém Městě na Moravě ale ještě nejsou ztraceny definitivně, protože po čtvrtečním zrušení dvou posledních kol sezony v Norsku je v kalendáři volné místo v březnu.

„Přípravě takto prestižní akce jsme věnovali půl roku, nechceme, aby úsilí desítek osob přišlo vniveč. Ve Vysočina aréně už jsou připravené tratě, zázemí pro týmy i vše ostatní. Aktuálně proto společně se Svazem lyžařů ČR a Mezinárodní lyžařskou federací vedeme intenzivní jednání o přeložení Světového poháru na 20. a 21. března,“ uvedl předseda organizačního výboru Jiří Hamza.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítHINTERLASSEN SIE EINE ANTWORT

Please enter your comment!
Please enter your name here